NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
2017
- Agnieszka Wiktorowska – Chmielewska - I miejsce w konkursie "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa" za scenariusz filmu dokumentalnego "dokumentAlista człowieka"(2017)
2016
- Weronika Murek - Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza, przyznana za debiut "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina"
- Izabela Zubko - wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego o Laur Błękitnej Narwi. więcej >>
- Agata Linek – II miejsce na XXII konfrontacjach poetyckich Międzynarodowe Spotkania Poetów „Wrzeciono 2015" w Nowej Sarzynie.
2015
- Aleksandra Zdrojewska-Przychodzeń - wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. K.K. Baczyńskiego za zestaw poetycki "Game over".
- Klaudyna Błaszczyk - zbiór opowiadań Pięć opowiadań i miniatury wyróżniony w 3. edycji konkursu „Czytane w maszynopisie" organizowanym przez Fundację Literatury im. H. Berezy ze Szczecina.
- Michał Kozłowski - nagroda wARTo w kategorii: literatura
- Michał Kozłowski - II miejsce w konkursie Złoty Środek Poezji w Kutnie
- Weronika Murek otrzymuje w VIII edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej główną nagrodę za sztukę „Feinweinblein".
- Ewa Frączek -III miejsce w Konkursie MDK Batory „Sprostać wierszem", Chorzów
- Ewa Frączek - II miejsce, Cieszyn, konkurs „O Złotą Wieżę Piastowską"
- Ewa Frączek - II miejsce, Toruń, XXIX konkurs im. Herberta „O liść konwalii"
- Agata Linek – wyróżnienie honorowe oraz wyróżnienie specjalne na XXI konfrontacjach poetyckich Międzynarodowe Spotkania Poetów „Wrzeciono 2015" w Nowej Sarzynie.
2014
- Michał Kozłowski - III nagroda w III edycji Konkursu im. Macieja Słomczyńskiego
- Ewa Szawul - jej książka „Burza w mózgu" została uznana Krakowską Książką Miesiąca Września 2014.
- Ewa Frączek - II miejsce w XXII konkursie im. Dionizego Maliszewskiego w Ostrołęce 2014
- Michał Kozłowski otrzymuje za tomik Gadane II nagrodę w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim na najlepszy poetycki debiut książkowy 2014 roku – Złoty Środek Poezji Kutno 2015.
-Dorota Grzesiak otrzymała główną nagrodę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Wacława Iwaniuka (Siedliszcze); nagrodą było wydanie tomiku poetyckiego "Cantadora".
-Dorota Grzesiak otrzymała wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Ratonia (Olkusz).
-Tomik poetycki przygotowany przez absolwenta SLA Mateusza Śmicha pt. "Mad Minstrel" znalazł się w dziesiątce najlepszych książek nominowanych do Głównej Nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką "Świdnica 2014" (27 września br.).
-Janusz Drzewucki, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego, odebrał 24 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida w dziedzinie literatury, za tom poetycki "Dwanaście dni".
2013
- Michał Kozłowski - finalista XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina w Łodzi
- Agata Linek – wyróżnienie drukiem w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O kwiat dziewięćsiła" w Skomielnej Czarnej.
- Małgorzata Czuma - druga nagroda w konkursie o Małopolską Nagrodę Filmową „Trzy Korony 2013" za scenariusz filmu fabularnego „Poświata".
- Ewa Frączek - Wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Literackim na Opowiadanie liberum arbitrium 2013
- Ewa Frączek - I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Marii Komornickiej
- Słuchacz I roku, Lech Baranowski, został wyróżniony w V Międzynarodowym Konkursie Literackim - na opowiadanie - o Satuetkę SOWY TUCHÓWKI 2013 (sierpień 2013).
2012
- Andrzej Duda - Trzy korony. Małopolska Nagroda Scenariuszowa – scenariusz filmu "Bigbitowcy" znalazł się w finałowej dziesiątce.
- Andrzej Duda - III nagroda dla filmu „Witalne krajobrazy Małopolski" na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych EKOFILM 2012
- Ewa Frączek -Wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Kryminalnym za opowiadanie Każdy diabeł jest czorny,
- Agata Linek – III miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Serduszkowy wiersz" w Rabce-Zdroju.
- Agnieszka Czachor, – pierwsza nagroda w konkursie literackim za opowiadanie Księżniczka, publikacja w magazynie „Opowieści Niesamowite" nr 2, 2012.
- Hanna Sieja- Skrzypulec – scenariusz wraz z Grzegorzem Zaricznym do filmu „Nasza zima zła", reż. G. Zariczny. Film otrzymał „Nagrodę specjalną" w Konkursie Młodego Kinana 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
- Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska – nagroda główna w 23 konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
2011
- Radosław Sławomirski – I miejsce w konkursie poetyckim "Wiersze w Sieci" – grupa POEZJA na portalu nk.pl,
- Alicja Brzezowska – wyróżnienie w VII Ogólnopolski Konkurs "O Wawrzyn Sądecczyzny" pod hasłem "Człowiek i miejsce",
2010
- Joanna Lech - nagroda specjalna za debiut w X edycji Konkursu Literackiego PTWK,
- Joanna Lech - III nagroda w XIX Konkursie Poetyckim o Nagrodę im. K. K. Baczyńskiego,
- Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska – wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Augustyna Barana,
2009
- Agata Linek – Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Folklorystycznego „Majdaniarze" na XV konfrontacjach poetyckich Międzynarodowe Spotkania Poetów „Wrzeciono 2009" w Nowej Sarzynie.
- Agnieszka Czachor, 2009 – wyróżnienie w konkursie magazynu OFF-PRESS i publikacja opowiadania „Pod niebem" w antologii polsko-angielskiej pt.: „Anthologia", wyd. OFF-PRESS.
- Agnieszka Frankowska - wyróżnienie w II edycji konkursu literackiego im. Macieja Słomczyńskiego Kraków 2009.
- Radosław Sławomirski – II miejsce w konkursie poetyckim "Świat poezją malowany" - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie,
2008
- Przemysław Owczarek – za tomik poetycki „Rdza" III nagrodą za debiut roku 2007 na IV Festiwalu "Złoty Środek Poezji",
- Przemysław Owczarek – za tomik poetycki Rdza nagroda im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut poetycki roku 2007 (Poznań 2008 r.),
- Michał Kozłowski – I miejsce w konkursie poetyckim „Złote Pióro Sopotu",
- Michał Kozłowski – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetycki im. J. Bierezina,
- Michał Kozłowski - II miejsce w konkursie poetyckim „O Pióro Pelikana",
2007
- Joanna Lech – główna nagroda w Konkursie im. Bierezina (2007)? XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J. Bierezina, Łódź 2007
- Agata Linek - I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Przydrożny kwiat" w Kępnie za opowiadanie.
- Agata Linek - Nagroda za Najlepszy Debiut Podkarpacia im. Władysława „Brutusa" i Andrzeja Strumskich.
- Agata Linek – II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Legionowie.
- Agata Linek – wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Poezji im. Zbigniewa Herberta w Otwocku.
2006
- Agata Linek – II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wacława Olszewskiego w Bełchatowie.
- Maria Spiss - wyróżnienie w Konkursie na Napisanie Sztuki Współczesnej organizowanym przez Narodowy Stary Teatr w Krakowie i miesięcznik „Dialog" za dramat „Exit",
- Przemysław Owczarek – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetycki im. J. Bierezina,
- Anna A. Tomaszewska - za tomik "Wiersze do czytania" II nagroda w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji",
- Anna A. Tomaszewska – I miejsce w konkursie poetyckim VI Tyska Zima Poetycka,
- Joanna Lech - Grand Prix w VI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. R.M. Rilkego,
- Joanna Lech - nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J. Bierezina,
- Katarzyna Jakubiak - nagroda "Literatury na Świecie" za przekład tomu wierszy Yousefa Komunyakaa "Pochwała miejsc ciemnych",
2005
- Agata Linek - I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Legnicy.
- Ewa Szawul otrzymała II Nagrodę (ex aequo) w II Ogólnopolskim Konkursie na Polską Sztukę Współczesną Stowarzyszenia DRAMA za sztukę "Light My Fire!" I nagrody nie przyznano.
- Przemysław Owczarek - nominacja do nagrody im. J. Bieriezina - nagroda publiczności,
- Anna A. Tomaszewska – III miejsce w 46 Ogólnopolskim Konkursie Poetycki o Laur "Czerwonej Róży",
- Anna A. Tomaszewska – III miejsce w 23 ogólnopolskiej biesiadzie literackiej
w Jaworskim Ośrodku Kultury,
- Anna A. Tomaszewska – I miejsce w konkursie "Połowy poetyckie 2005"
Centrum Kultury w Gdyni,
- Anna A. Tomaszewska – I nagroda Trutnia w Turnieju Jednego Wiersza - VII Spotkania Uli Tygmont w Warszawie,
2004
- Maria Spiss – wyróżnienie I stopnia w II Konkursie na Napisanie Sztuki Współczesnej organizowanym przez Teatr Polski we Wrocławiu i „Dialog" za sztukę „Dziecko",
- Anna A. Tomaszewska - nagroda specjalna w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J.Bierezina,
- Anna A. Tomaszewska – nagroda główna w I Konkurs im. M. Słomczyńskiego organizowanym przez SLA/UJ - Kraków czerwiec 2004,
- Anna A. Tomaszewska – wyróżnienie w XI Konkursie Literackim "Krajobrazy Słowa" organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu,
- Anna A. Tomaszewska – II miejsce w I Konkursie Poetyckim im. S. Pyjasa
org. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Polskich UJ oraz Wydawnictwo Jagiellonia,
- Anna A. Tomaszewska – III miejsce w XII Ogólnopolskim Turnieju Poetyckim
"Autoportret jesienny" Krotoszyn,
- Ewa Wawrzyńska - wyróżnienie w I edycji Nagrody im. Macieja Słomczyńskiego,
2001
- Ewa Szawul otrzymała III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa Zysk i S-ka „Polska Bridget Jones" za powieść "Koncert na dwa basy i altówkę".
2000
- Aleksandra Zdrojewska-Przychodzeń - I nagroda i Złote Pióro Sopotu w konkursie "O Złote Pióro Sopotu" za wiersz "Modlitwa"
- Waldemar Mogielnicki - za tomik poetycki "Katarakta" I nagroda w Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
1997
- Aleksandra Zdrojewska-Przychodzeń - II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie o Laur Czerwonej Róży za wiersz "Bez granic"
1996
- Ewa Sonnenberg – za tomik „Hazard" Literacka Nagroda im. Georga Trakla,