Wiek (nie)męski. Szkice o literaturze i varia

Termin: 13.04.2018
Miejsce: Dom Literatury w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 87/89
Zarząd Główny Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na spotkanie z  GABRIELĄ MATUSZEK-STEC i promocję Jej książki "Wiek (nie)męski. Szkice o literaturze i varia".
Spotkanie poprowadzą: prof. dr hab. Anna Nasiłowska (Prezes SPP) i dr Dariusz Dziurzyński. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Domu Literatury w Warszawie
przy Krakowskim Przedmieściu 87/89.
Książka zawiera teksty publikowane w ciągu kilkunastu lat i obejmuje bogaty wachlarz zagadnień: od porównawczych analiz prozy polskiej i europejskiej, poprzez interpretacje poszczególnych utworów literackich, teksty poświęcone wybitnemu tłumaczowi literatury polskiej na język niemiecki, Henrykowi Bersesce, szkice o sztuce, po fenomen najstarszej w Polsce „Szkoły Pisarzy” działającej od 1994 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim (Studium Literacko-Artystycznemu), której Autorka jest założycielką i kierownikiem.
Na okładce zamieszczono obraz Grzegorza Steca „Przeklęty ogród”.
Książka została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data opublikowania: 12.04.2018
Osoba publikująca: Janusz Smulski